Lolo2376
Lolo2376 Lolo2376
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A recipe 41 apple pie calls for 6 cups of sliced apples. how many cups of sliced apples are needed to make 4 apple pies? Use ratio table

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2016
24 apple slices! comment below if confused!
Answer Link

Otras preguntas

Helppppp ur girl out
How is a sound wave made by plucking a guitar string?.
How and why did slavery start in the United States?.
Which piece of evidence best supports the following statement. Locals do not complain about the lights because they attract people to visit and spend money. 
Can someone help me out on this math?
Write an equation that represents the second ionization energy of nickel.
Do this question if you are interested[tex] - 2x ^{2} + x + 21 [/tex]:)​
A 2 - gallon jug of water costs $5.92. What is the price per unit?
How is cellular respiration related to metabolism?.
(will give brainliest) A property of multiplication is used to simplify each expression. Select the property used in each simplification. (PLEASE pick if the ex