shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Which substance—wood or steel—is the better conductor? A conductor is a material that requires very little heat energy to experience a change in temperature. Ex
induction of 9,3,1,1/3,1/9, what are nrxt three numbers
The percent composition of all elements in HClO3 is: a. 2% H, 20% Cl, 78% O b. 1% H, 42% Cl, 57% O c. 2% H, 68% Cl, 30% O d. None of the above
how do you write 701,245 in words
What was Shays’s Rebellion and what role did that play in the push for changing the Articles of Confederation?
Maritza remembers her pin because it is the product of consecutive prime numbers that is between 1000 and 1500. What is her pin
what is 72% of 350 friends
what are two acent democracy that helped form amica today
from place value relationships the 4s in 344 is?
when i double my number and add eight i get my number plus twelve whats mynumber