Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

An arts academy requires there to be 5 teachers for every 95 students and 6 tutors for every 48 students. How many students does the academy have per​ teacher?
lance the quarterback completed 26 of the 40 passes he threw in his last game. what percent of the time did he complete the pass. set up as a proportion and sol
How do government assistance programs promote the general welfare?
whats the flow in this code, and whats the risk that its creating and what can i do to fix it? (c language) #include #include int main (int argc, char ** ar
HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!
Hey I'm sorry I can't give you fifty...no one actually gives me answers then. pls take 15.. Simplify. 1/3(5x−8)+2/3x a.1 2/3x+3 1/3 b.2 1/3x+3 1/3 c.1 2/3x−2 d.
Thế mạnh nổi bật về lao động ở nước ta là
Why do helen kaller is considered an americanan icon?
At a Halloween party there where 27 people. 17 people where witches, and the rest where skeletons. How many are skeletons? A/9 B/10 C/8 D/2
QUESTION 34 Laws that serve to define how laws are used, applied, and enforced are known as ______ laws.