49ersrock1234
49ersrock1234 49ersrock1234
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pound of beans costs $4.70. Mrs. Patel buys 6.5 pounds of beans. How much dose she pay for the beans ?

Respuesta :

llamabeans llamabeans
  • 02-12-2016
$30.55
-----------------------------------------
4.70
x 6.5
_____
2350
28200
_______
30.550
Answer Link
theBOBFREDRICK theBOBFREDRICK
  • 02-12-2016
4.70            
x    6 ( lbs)
28.20

4.70 divided by 2 is 2.35

28.20 +2.35 = 30.55




Answer Link

Otras preguntas

What directly resulted from Congress passing Fugitive slave act
How do I correctly solve this?
Most of the current human population growth is found in (developed / developing countries
solve fot z show all your work. 7z - 18 =2z+ 18​
what is schlesinger worried about in this passage?
Which 3 statements about the European Union are true
please help a. -4/3 b. -3/5 c. 4/5 d. 3/4
n titles, which words are typically not capitalized? A. Articles B. First words C. Single word titles D. Small words
Heeeeelllp pleeeaaase ❤️
Describe the effect of reflecting EFGH over the x-axis to E'F'G'H'.​