bridiaz0806
bridiaz0806 bridiaz0806
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

PLS HELP ASAP!! need the answer

PLS HELP ASAP need the answer class=

Respuesta :

trollyou365
trollyou365 trollyou365
  • 02-06-2021

Answer:

60 degrees

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples
What is 1 percent of 900?
Which expression shows how to convert 60 hours to days?
Kelli intends to cut a piece of ribbon 10 yards long into several pieces, each yard long. How many full pieces can she cut?
the discovery that chromosomes are involved in inheritance was made possible by the invention of the what?
2 Points What is one of the characteristics of a strong theme?
A. y=-3 B. x=2 C. y= -3x D. x= -3
Acid rain caused by industrial pollution greatly reduces the number of trees in a forested region that is home to a particular species of bird. How might this d
What was one of the advantages that the United States had over Europe regarding the Industrial Revolution? The United States had a continuous supply of potentia
A group of design engineers for ford motor company spends two months of summer in the arizona desert researching fuel performance at extreme temperatures. ford