Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Describe in your own words the different ways in which people can become American citizens.
Can anyone please tell me the right answer
Sketch the region enclosed by x^2+y^2=6 and x+y=0. decide whether to integrate with respect to x or y. then find the area of the region.
You take a bite out of a square cracker. The shape of the bite is a quarter circle. a. Find the perimeter and area of the cracker remaining. b. About how many b
If a circular plate has a diameter of 9 inches. What is the area of the plate
Draw the fischer projections of the four aldotetroses. draw the d sugar on the left and its l isomer directly to the right of it. switch between an aldose and a
Sharing household chores ranks high on a list of things people associate with successful marriages. this best illustrates the perceived value of what?
(-3)(8+-10)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
If a person has schizophrenia, his or her identical twin's chances of being similarly afflicted are about _____ if they did not share a placenta.
what were the goals of la rasa unida