abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following equations is of a parabola with a vertex at (1, -2)? y = (x - 1)2 - 2 y = (x - 1)2 + 2 y = (x + 1)2 - 2 y = (x + 1)2 + 2
In early greek drama, the group of people that sang, danced, and commented on the action was known as the
does lemons help loose weight
A hyena can run one over four of a mile in 22.5 seconds. At this rate, which equation can be used to determine how fast a hyena runs in miles per hour?
find the sum of the first 3 terms of a geometric sequence with a=96 and r=1/4 the sum is____.
How does voice impact tone?
use the past participle of the verb go to complete the following sentence. all the flowers _____ to seed. a. go b. went c. are going d. have gone
please help will medal and fan!!!!!!!!
order these numbers from least to greatest. −245 , −15.6 , 15410 , −153551
Mitch is writing a research paper on the motifs and symbols in the Lord of the Flies by William Golding. He used a dictionary entry as a resource. What is the c