BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
What is the molarity of a solution containing 8.9 g of NaOH in 550. mL of NaOH solution? Express your answer to two significant figures and include the appropr
Which point could be removed in order to make the relation a function? {(–4, 3), (–5, 6), (1, 0), (–4, 5), (9, 5), (0, –7)} A. (–5, 6) B. (1, 0) C. (–4, 5) D. (
will give brainliest Sea level changes occur at a rate of 10 m per 1,000 years. Regional erosion occurs at a rate of 2 m per 1,000 years. Uplift occurs at a rat
help me with geometry plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
from conception to baby: beginnings of life
The region at the center of an atom that contains most of the mass of the atom is called the.
a bag of candy contains 300 pieces of which 28% are red. Jah-lin told his math teacher that he could use the answer from example 3 and mental math to find the n
what is the origin of the meme "do you kids know how fast you were going"
Find the least common denominator for the fractions in the list. 8 7 15r5 12r3
PLEASE HELP ME I'LL MARK YOU AS THE BRAINLIEST!!!A jeweler offers you an expensive ning with diamonds as a gift for your Mom. You doubt the authenticity of the