batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Read the following sentence from paragraph 4 of the excerpt from Last Child in the Woods. He was right. Americans around my age, baby boomers or older, enjoyed
Find the value of 2n-3 – 4 =10
30% of the people at a concert are female. 1295 of the people at the concert are male. Work out the number of people at the concert who are female.
The sum of first 6 terms of an ap is 42. the ratio of its 11th term to its 33th term is 1: 3. calculate the first term of an ap. 9=2
11. Tungsten can also be obtained by reacting tungsten fluoride with hydrogen. The equation for this reaction is WF6 + 3H2 à W + 6HF (i) In an experiment, a che
it states us to compare two columnsplease help me​
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
11. Tungsten can also be obtained by reacting tungsten fluoride with hydrogen. The equation for this reaction is WF6 + 3H2 à W + 6HF (i) In an experiment, a che
Internet communication is a revolution in the field of communication. Justify​
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!