Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Which is not a purpose for quoting research in your argument?
What does the underlined conjunction connect in the sentence? The family enjoyed fishing, but they loved hiking during their trip.
what is a climax community
Which decision by Tokugawa Ieyasu was most influential in Japan’s cultural rise?
A juice stand uses 11 cups of strawberries to make 6 pitchers of juice. What is true about the number of cups of strawberries in each pitcher?
In the New England Colonies: the Pilgrims drew up and signed the Mayflower Compact Roger Williams founded the first colony that had real religious freedom Conne
kenny has 9 more comic books than bobbie. together they have 95 comic books. define a variable. then write an equation that could be used to find the number of
place where Moses received the laws from God
¿Cuales son las palabras que deben tener acento?
What is the easiest way to find the area of a trapezoids?