frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

I know the right answer to this I just don't know how to get it, please help. what is the product in simplest form? State any restrictions on the variable. (x^2
Which american president increased protection of wilderness in the sierra nevada mountains in the early 1900s?
In julius caesar act ii, who has a recurring dream about caesar being murdered?
The range of the function f(x) = x + 5 is {7, 9}. What is the function’s domain? {2, 4} {-2, -4} {12, 14} {-12, -14} {0, 5}
Be-1 where on the boat are registration numbers placed?
Solve for x. [tex] 6-2x-x=18 [/tex]
Can someone solve this for me? Thanks.
Which of the following options is a classification for an arc? Select all that apply. minor arc acute arc major arc semi-circle obtuse arc
Sophia is a third-generation italian. she heard stories about how her grandparents experienced discrimination when they arrived in the united states. her grandp
Which of these best describes the setting of the play