taylormilam0131 taylormilam0131
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Raul pays for three
muffins with a $10 bill.
The cashier then gives him
$2.86 in change. What
was the cost of one
muffin?

Respuesta :

funtimewolfyquartz
funtimewolfyquartz funtimewolfyquartz
  • 01-10-2021
The answer is $7.14!

All you have to do is subtract 10 by 2.86.
Answer Link
andrewdelarosa03 andrewdelarosa03
  • 01-10-2021

Answer:

The answer is $2.38 I think

Step-by-step explanation:

10- 2.86 = 7.14

7.14/3 = $2.38

Answer Link

Otras preguntas

PLEASEE HELPP MEE A commercial horsefeed is mixed and 15 pounds of corn to 40 pounds of oats. How many pounds of corn should be mixed with 3 pounds of oats?
PLZZZZ HELP I'M DYING!!! 60 POINTS!!!
In 2010 the town of Applewood had an estimated population of 22,000 people, and its annual growth rate was estimated to be 1.8%. The population of Applewood is
Where do we see amendment 4 today ?
what's 50+20+35+70+15=?
ILL GIVE U BRAINLIEST PLS HELP (05.01 LC) The graph shows the distance, y, that a car traveled in x hours: A graph is shown with x axis title as Time in hours.
A producer's market means higher prices. True False
Suppose that you are having a disagreement with a teacher, and the teacher says to you, "If you continue to disagree with my assessment, I am afraid you won't g
What carries oxygen from your lungs to the cells that need it?
Areilla jogs 3 1/8 miles in 5/8 of an hour. Express her speed as a unit rate in miles per hour. Please Helppp