lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

The line with equation ax+by=20 passes through the points(-2,10) and (1,5)find a and b
The distance between the jones house and the smith house is 96 feet.How many yards is that?
Water Cycle: As ___________ cools, it changes back to liquid form. Drops come together to form ________.
Rick has a collection of 6 video games. He let's his best friend borrow 2/6 of his video game collection. Write two fracations a equivalent to this numbet. Expl
Who would have supported the two sides in the English Revolution?
what is the difference and similarity between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid?
You begin solving the equation 4 – 5x = 59 by subtracting 4 from both sides. Which is the best choice for Step 2?
The line with equation ax+by=20 passes through the points(-2,10) and (1,5)find a and b
expand and simplify this can you help  (2x²−3x+4) ( x²+5x−7)
Shandra's cat is 23.4 cm tall and 38 cm long. Express these lenghts in metres and in millimetres. Someone help me , I really need it for tomorrow and please exp