vickie2003
vickie2003 vickie2003
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

jared bought a cell phone for $42. Juanita spent 1 1/2 times as much how much did she spend

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-01-2017
Juanita spent $105 on her cell phone
Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line?
I dont get this problem
If three apples cost $6, how much does one apple cost? *
In "The Case for Shelter Animals," what claim does the author make about buying animals from pet stores? a. Hundreds of animals in pet stores are waiting to be
Please help! Y = 3x + 2 I have attached the graph
What kind of triangle is this?
A white family is approved for a home loan while a Black family with a similar financial background is denied approval. This scenario is an example of O A. acti
The distribution of individual student scores on for a department wide biology test at a large university are skewed left with a mean of 80.2 and standard devia
I WILL MARK BRAINLIEST!!!Which of the following is not a requirement for a HACCP team?O provide a description of the food, ingredients, and processing methodsO
if anyone can help that will be great​