yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

While waiting for a video game to download, you notice that 30%, percent of 32,000 kilobytes have been downloaded so far. How many kilobytes have been downloade
what is horse in german
Caves under the water can be formed in different ways. Which of these phrases is an adjective phrase? A. can be formed B. under the water C. Caves under the
which of the following correctly compares the functions of the epididymis and the urethra? a. sperm mature in the testes and travel through the epididymis to th
Why is it a mistake to overuse exclamation points in your writing
which of the following describes a rigid motion transformation? A) Dicing a carrot B) Slicing a thermostat control to the right C) Deflating a balloon D) Enlarg
examples explaining the proverb every cloud has a silver lining
what is the fundamental frequency of a particular medium ?
what is the equation of the line that passes through the points (–12, –8) and (–17, –16)?
Find the slope of the line whose equation is 8y = 2x + 4