afseenkhandaker15 afseenkhandaker15
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jessica paid $ 42.90 for 15 gallons of gas. What was the price per gallon of gas Jessica paid?

Respuesta :

Ryanlm
Ryanlm Ryanlm
  • 03-11-2021

Answer:

2.86

Step-by-step explanation:

Just do 42.90 divided by 15 to get the answer, which equals 2.86.

Answer Link

Otras preguntas

If sunlight is the source of energy for most organisms on earth, how are humans and other animals able to utilize this energy if they cannot photosynthesize? t
How did European explorers respond to the language, clothing, customs, dwellings, and food of the Native American peoples? How did the Native Americans respond
1.) What are some techniques authors may use to create surprise? 2.) Why might an author use foreshadowing?
What is potable water? a. water that is safe to drink b. water that has a pleasant taste c. water that has been contaminated due to a cross-connection d. water
Q # 14. help me please to resolve
What's the difference beteewn theme and central idea?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!
6.a I’m a bit confused
A student has difficulty sleeping regularly, has problems with paying attention in class and with learning and suffers from depression. this student may not hav
Which of the groups below is capable of only hydrophobic interactions? explain your answer. which is capable of only hydrophilic interactions? explain your answ