beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

why are 3 neon bat dragons worth a mega neon bat dragon?
Solve the equation, been stuck for a while (1/49)^x+2 = (7)^x-3
Begin your journey towards becoming Microsoft Azure Data Fundamentals certified with Killerdumps.com. Access meticulously prepared online practice tests, endors
Write a short note on the silappadikaram.​
Explain how representation was proposed in the Virginia and New Jersey plan and how the great compromise helped to settle the dispute over representation.
Teaching performing arts raises the intelligence of learners. True or false
May 14-september 17, 1787 in Philadelphia pennsylvania who feared that no one would say anything if everyone outside the gathering knew what they were doing
Calculate the orbital distance for a planet that has an orbital period of 73 days around a star with the mass of the Sun. Express your answer to two significant
he disappeared in winter write it in negetive form​
Suppose you want to give the coordinates of three points that are vertices of a right triangle how can you do this without looking at a coordinate plane