beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

the bus stops at the corner of san pedro and hildebrand a sentence or fragment
3(5z-7)+2(9z-11)=4(8z-7)-111
You must have a doctor’s permission to buy over-the-counter medicine. true false
An example of a fixed expense is a. concert tickets. c. clothing and magazines. b. rent and car payments. d. medical costs.
Raphael graphed the system of equations shown. y = – 3 y = x – 0.8 What is the best approximation for
The table shows the solution to the equation |2x − 5| − 2 = 3: Step 1 |2x − 5| = 3 + 2 Step 2 |2x − 5| = 5 Which is the first incorrect step? Step 3 2x − 5 =
When solving negative one over five (x − 25) = 7, what is the correct sequence of operations?
11.63 as a mixed number
Which event is described in this excerpt from Book 13 of Homer's Odyssey? She spake, then touch'd him with her powerful wand: The skin shrunk up, and wither'd a
What is a teleprompter?