iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

how does a healthy environment help in maintaining happy and prosperous life in long type​
B=-1,m = 1.5 equation of the line with the given slope and y-intercept
How many millimeters are in 0.30 meters?
Each of these women __________ that she had read the care instructions before washing the delicate and expensive dresses.
23,579 38,743 65,559 +66.559
Why is Mars red? Please describe your answer.
Which of the following reforms of Diocletian helped Rome to survive for another 200 years?
100 POINTS & BRAINLIEST !!!! PLEASE HELPNEED HYPOTHESIS
Which is the best example of an abiotic factor in a ecosystem? A. Planting new trees B. Hunting C. Building a dam D. Harvesting a crop
Which of the following was not part of the Navigation Acts ?