jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???