sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

A truck i painting a highway traffic line. It paints 8 miles of paint in 3 hours, how much could it paint in 18 hours?
activities of tariffs​
Write a poem about owls!! please help it’s due today!!
What effect would decolonization have on Germany? think about why countries "need" colonies.
Economic stability is a benefit of technological advances. true false
Which chemical reaction absorbs energy? A. photosynthesis B. explosion C. current produced by a battery D. combustion of fuels E. activated hand warmers
i need help give real answers
QUESTION 4Which of the following describes the Al/Machine Learning Process in the right sequence?Problem Statement->Discovery->Learning->DeploymentDepl
Giving brainlist to whoever answers
Calculate the number of moles of NaNO3 that should dissolve in 200 g of water at 30°C.