jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which of these BEST describes the DNA antiparallel double helix? A. BOTH strands run ONLY in the 3' to 5' direction. B. BOTH strands run in random directions. C
Pls help I need to know how much the penny will be by the end
Jacob had a cube. When Jacob made a cross section parallel to the base, what shape did the cross section form? trapezoid square parallel triangle
Monosaccharides disaccharides and polysaccharides are examples of:.
Pablo Picasso painted the Guernica in 1937. It is regarded by many art critics as the most moving and powerful anti-war painting in history. The artwork best fu
Find the missing number if the average is 7.6 and _____ A) 8 B) 10 C) 12 D) none of the above
please help me with word problems
what will be the answer to 20 x 20
A political party has beliefs that are called its what? A. Goals B. Platform C. Awards
How much would you have after 4 years if you invested $1250 with a quarterly compounding interest rate of 5%?