jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

what is between 0.72 and 0.73 help pleasee
PLS HELP MEEE !!!!!
What is the Icelandic political parties, and how do they compare to American parties? example: Pirate Party = Republican Party
destrezas motoras en relación con la higiene y la salud integral wikipedia
in what way does the Creature view himself as similar to Adam in Paradise Lost?
plz help me with this 4th one
What are two of Justice Black's basic reasons for disagreeing with the majority opinion?​
Now that Liz and her husband are getting a divorce, she remembers their marriage as tumultuous and unhappy. A year ago, however, she told her friends that she w
if you exercise sound reasoning to analyze issues by obtaining and interpreting facts and data, you are demonstrating which competency?
Pllzzzz hellppppp Sandra wants to buy flowers for her garden. The table shows how many flowers she can buy and what they will cost. Determine the rate of chang