channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Select all answer choices that show a correct comparison. A. 1 2 < 1 5 B. 3 5 > 3 10 C. 2 8 < 1 4 D. 5 6 > 2 5 E. 5 10 > 2 5
Mike is in his house watching television when two policemen knock at the door. They accuse Mike of having stolen property, enter the house, and take several thi
Which pair of statements about the lengths of two sides of the triangle?!!! pls help !!!(Sorry for the blurry photo)​
how did war impact more than just millions of deaths WW1
Write 7 game day meals and snacks before each of the 7 games. Describe your meals and snacks with the times of the game or practice.
PLEASE HELP THIS IS DUE TODAY Eddie is reading a novel for English class. He has read 173 out of 480 pages. About what percent of the book has he read? FIND TH
what were abraham lincoln’s values?
If you know the answer to this let me know pls!
Don's favorite cheese snack come in a box of 6 pieces. Each piece is in the shape of a triangular prism that is 4 cm tall. The triangular base has an area of 20
what was the military strategy to win the European front in ww2 ?