nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

i need some with this one which renaissance architect designed and built the largest dome in more than a thousands years for the cathedral of florence
where do Europe's most productive oil fields lie?
how does the rule of law help our country
How was the U.S. Experience establishing trade with China different from U.S. attempts to open trade with Japan ?
how were the fossil symbols and mountain belts helpful in deciding where to move the continent
With interest of $1,832.00 and a principal of $16,000 for 206 days, use the ordinary interest method to determine the rate.
what led the colonies to break ties with england?
Earth is divided into 24hours standard time zone because. A.the time zone is a few hours per mile. B earth rotates west and the day starts earlier in the west.
Great Britain and France gave into Hitler''s demands for territory at the 1938 Munich Conference because __________. the League of Nations refused to take actio
average amount of time wind machines operate