kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

The zhou believed hat the "lord on high" had commanded what?
According to subpart d, which of the following research activities with children would qualify for an exemption?
Which of these shows magnesium and oxygen immediately before they join to form an ionic substance? A. MgO B. Mg + O C. Mg2- + Mg2+ D. Mg2+ + Mg2-
what is the length of the line segment connecting the two most distant vertices of a 1 inch cube?
what is the radius if the diameter is 142.8
What's the product of 3 2⁄3 and 14 2⁄5
Define the term monogram. Why are they used by artists?
In Shoreville, the last low tide was at 12:00 a.m. About what time will the next high tide occur? 12:00 a.m. 12:00 p.m. 6:00 a.m. 6:00 p.m.
In what ways did the industrial revolution shape the character of nineteenth-century european imperialism?
Find the missing number ____:7 = 12:21 A) 3 B) 14 C) 4 D) 12