mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The process of applying for entrance of higher education most effectively describes which key term? School Sort Bachelor’s Degree Disability Resource Center
why won't aeolus help ulysses anymore
What coordinate for F would make triangle ABC and triangle DEF congruent? (The file of the image is attached!) (-3,-3) (-3,-2) (-2,-3) (-2,-2)
if a $200 pair of shoes is reduced by 15%, what is the discount?
Which of the following best defines the term “active citizen”? A. a citizen who runs for government office B. a citizen who organizes protests C. a productive
Which statement best tells how the underlined words in the paragraph are related? Its trunk is one of an elephant's distinctive body parts. With this prominent
An animal burrows through a rock, causing it to break. This is an example of _____. erosion mass wasting animal weathering biological weathering
3x = 66 as a logarithmic function.
Line L is perpendicular to the line with equation x + 2y = 8 and passes through the origin. Determine the equation of line L.
All of the inquisitors assigned by the pope were __________. A. former crusaders B. wealthy landowners C. well-educated friars D. members of noble families