gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of climate? A. A sudden snowstorm resulted in subzero temperatures and 30 cm of new snow. B. In southern California, tempe
The People's Republic of China regards Taiwan as a. an independent country. b. a sovereign ally. c. one of its provinces. d. an autonomous region.
A steroid hormone approaches its target cell. Which will happen first? The hormone will enter the nucleus The hormone will pass through the plasma membrane. The
Which activity offers the most health benefits
type of American Indian dwelling in the Eastern Woodlands 9 leters
numbers like 10 100 1,000 and so are called what
Which of the khanates undertook the task of conquering Russia? A. the Karakorum khanate B. the Yuan dynasty C. the Golden Horde D. the Ilkhanate
What is the volume of a box that will hold exactly 567 of these cubes with 1/3 inch sides?
A farmer who has grown corn for the past five years notices in the sixth year that his harvest is significantly smaller although the labor he has put into farmi
What is the wavelength of visible light of 6 x 1014 Hz frequency?