777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

6 meters to 60 centimeters
PLZ ASAP WITH work and solution
Are the genes in the daughter cells produced by mitosis the same as or different from the genes in the original cell? Explain how this happens.
Change each fraction or mixed number to a decimal. 3/8, 7/10, 2 9/30
Which is an accurate statement about the fall of the Roman Empire and its effect on culture and civilization in Western Europe? a. The Goths established a new,
A triangular pyramid has a surface area of 336 square inches. It is made up of equilateral triangles with side lengths of 12 inches. What is the slant height?
what happened when bob ewell saw tom and mayella? in to kill a mocking bird
What is a/an Diorama???
why does the news of fleances escape anger macbeth A . if only fleance had died thinks macbeth his throne would have been secure B.macbeth wants fleances jail
What are some effects that the Black Death had on the Renaissance?