27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

Parabola factory polynomial
You say me When you count by tens. I am the 7th number you say when you start at 10. Then I am……
Carmen is planning rail lines for a new train station. Help her find m<1. Explain how you found that solution. Parallel lines a and b are cut by transversal
Add Suffixes to these words. bright,dark,great,develop,introduce,ready,advertise,trouble,create,immediate,quarrel,invite,thougthful,truthful,mystery,judge,coura
help pleaase eeeeeeeeeeeeeeee
Hay fed to llamas should be at least 18% protein.A. True B. False
Find the measure of angle 6.
Find the rate % on $3,200 for 6 years that will attract a SI of $400.
How do you feel you have performed in the previous review period
What was the scope of Neo-Aristotelian scholarship?