mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

What time period do the “foundational documents” come from?
an eagle is a carnivore it most likely gets energy it needs to reduce from
The population of a South America country is about 17,400,000. Which expression shows this number in scientific notation?
8 + 1/2 (show work)
What is the idea of a school-to-prison pipeline?
What’s the 10th term in 2,8,14,20
HELP!!! IM BEING TIMED AND I RLLY NEED HELP
Help I’m dying I’m giving 20 points plz help
Rachael gets 94 marks in her exams.these are 47% of the total marks.find the maximum number of mark​
Perhaps you wanted pizza for dinner, but were out voted by the rest of the family who wanted chili. This is similar to what happens in a community. One person h