ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Q9. The solution of the form (b, - b) always satisfy the equation: a.x=-b c.y=x b.y = -a d.x+y=0​
algebra 2x add 7 - 0x add 3
Find the value of x. 6 X X + 1 9
What’s the instrument of creating a discretionary trust in English law?
Hi, How are you and your baby? I have something to ask regarding my studies. You know I'm using your old desktop at home to work on my university assignments, b
is 84 feet in 12 seconds equivalent to 217 feet in 31 seconds
(b) Annette has some money in two denominations only. Fifty shillings notes and twenty shilling coins. She has three times as many fifty shilling notes as twen
What is the correct IRAC method rule for computer programs IP law? copyright infringement
if 3/4 of a man income is 3000, what will be the man 1/4 of his income​
Assume m1 = 1 kg, m2 = 3 kg, and x1 = 1 m, x2 = 5 m, where is the center of mass of these two objects?