Marita77 Marita77
  • 03-09-2022
  • Physics
contestada

PLEASE help me with this problem??!!

PLEASE help me with this problem class=

Respuesta :

Arbaan
Arbaan Arbaan
  • 03-09-2022
Correct option is more then 44 hours.
Answer Link

Otras preguntas

18. Maddie has no more than $40 to spend at the store on new paint and paintbrushes for her art project. Paintbrushes cost $3 each and paint colors are sold for
The function y = 45x + 6 can be used to determine the cost for a person to purchase x tickets to a concert. A person can purchase up to 8 tickets. What is an ap
Kapp and Stark go for a cross country run along a mountain trail. This graph models the elevation over time for their runwhich statement accurately describes Ka
Could you please help me I’m stuck on a problem
This circle is centered at the point (2, 6), and the length of its radius is 4. Whatis the equation of the circle?-101010(2, 6),10A. (x-6)2 + (y-2)² = 16B. (x +
Find each unit price and decide which is the better buy. Assume that we are comparing sizes of the same breadFrozen orange juice $1.51 for 14 ounces $0.51 for 4
I have started number 7 but am not so sure about my answer just wanted to see if I was doing the problem right way.
what are 4 numbers that are divisible by both 4 and 6
For the following Function, Evaluate the function F at the values f(-1) and f(2)
Help me simplify I don’t understand homework and I have to show work .