KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Geometry math question
What change of state is occurring during condensation? A gas is cooled to its boiling point and becomes a liquid. A solid is heated to its melting point
Solve for x. (Round your answer to two decimal places) log x = -2
Men's heights are normally distributed with mean 68.7 in and standard deviation of 2.8 in. ​women's heights are normally distributed with mean 64 in and standar
PLEASE HELP The amount of a substance that will dissolve in 1 dm3 of water at 25°C is known as A. density B. dissolvability C. solute ratio D. sol
if b=33.2 and B=61 find a
A los huéspedes en los balnearios ________(agradar-2 palabras) las criadas y dejan una propina cuando ellos salen del hotel. what is the correct verb
Men's heights are normally distributed with mean 68.7 in and standard deviation of 2.8 in. ​women's heights are normally distributed with mean 64 in and standar
A line passes through the point (-2,-4) and has a slope of -6. Write an equation in point-slope form for this line.
I really need help with this question