itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

What circumstances are usually presented by the prosecution to bear on the issue of whether a killing was premeditated or with malice aforethought?
Given: 1 = 4 B = D Prove: AD = CB Which of the following triangle congruence theorems would be used in this proof? SAS ASA AAS
The Chisholm Trail, Goodnight-Loving Trail, and the Western Trail were all important transportation routes for which industry in Texas? A. oil drilling B.
what is the difference between transcription and translation
What was one major effect of agricultural collectivization under Joseph Stalin
Movies, television, advertisements, and magazines have a tendency to portray thin women and muscular men. Do you think this accurately portrays reality? How do
using the image below find the y value for the point that divides the line segment cd into ratio 4:1
which of these is a behavioral adaptation in wolves A) Keen eyesight B) hunting in pacs C) sharp teeth C) thick fur
How many Jobs did president Donald Trump make in 2017.
How many frogs are in Gabby’s pond?