demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

What happened after the night of broken glass?
Find the area of a square that is 23 ft on a side
How did the growth of trade and manufacturing change women's lives in Europe? Women were given access to higher education. Women were forced to do dang
A uniform meter scale is balanced where masses of 100 and 50 g are suspended from 20 and 30cm mark respectively . Find mass of metre scale.
Explain the impact of the amendment24 to society?
I need help with this question please I’ll mark j as brainliest
In 56 years, Kevin will be 9 times as old as he is right now. How old is he right now?
0.4335 as a fraction
PART A: Which statement best expresses the central idea of the text? A Gilmore showed women how they could be involved in the bus boycott, a protest that was m
Which is the equation of a line that has a slope of 3 and passes through point(-3,-1)?​