cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the final velocity of a train after 10s if it accelerates at 0.5m/s squared from 6m/s
Discuss radio waves and gamma rays. Describe two ways that they are Alike
Which organs allow nutrients to be absorbed?
The projected population of a certain ethnic​ group(in millions) can be approximated by ​p(t)equals=39.63 left parenthesis 1.026 right parenthesis Superscript t
The flat, colored,ring-shaped membrane of the eye is called:
Does vitamin e supplement decreased skin damage from uv exposure
A radioactive element has a half-life of six days. what is the approximate decay rate of the element after the first day
Explain why there would be large populations of fish along the west coasts of most continents.
The bisector of one of the angles of a rectangle also bisects a side of the rectangle. Find the perimeter of the rectangle if you know that the smaller side of
What sorts of actions were taken by both individuals and the U.S. Government against immigrants