Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
Which has a higher resistance, a 25 W lightbulb or a 50 W bulb?
What elements are often interchangeable in Native American literature? a) Prose and poetry b) Fact and fiction c) Dialogue and monologue d) Comedy and tragedy
If an employee quits after working for 5 months. When can you destroy his I-9 form? a. For this employee, must retain their I-9 until 3 years after their hire d
Or PPO to hire a guard legally, what does the guard need to process?a. A current guard card, and turn identification that satisfies and I-9 formb. A high school
What is the inverse of the function f(x) = 2x – 10? h(x) = 2x – 5 h(x) = 2x + 5 h(x) = one-halfx – 5 h(x) = one-halfx + 5 \
A rectangular prism with dimensions 4 and three-fourths inches by 20 and one-half inches by 3 inches. How much feed can the container hold? five hundred eigh
i hate brainly and math wahhhhhhhhhhhhhhh
HELP PLEASE!!! 50 POINTS!!! What is the area of triangle ABC after is undergoes a dilation by a scale factor of 2.5? Round your answer to the nearest hundredth.
The number of units in one mile of any substance is called____ number or constant. It is equal to 6.022x10 23
Why did the emperor keep the gates of Constantinople closed