fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Write the vertex form equation for this parabola: Focus (3,-9), Directrix X=-3
PLEASE HELP What is the mode of the following set of numbers? 51, 73, 82, 51, 73, 103, 73, 125, 82, 125 51 73 125 82
Rene is going to the lake to visit some friends. If the lake is 60 miles away, and Rene is driving at 40 miles per hour the entire time, how long will it take h
Evaluate the expression 14!/12!2!
Look below for question:
give the number of valence electrons for each of the following: Ba, Al, P, Se, Br, K
Could someone who knows french help me write a past holiday paragraph??
1.) What role do stomata play in photosynthesis? 2.) Describe the process of pollination in angiosperms.
give the number of valence electrons for each of the following: Ba, Al, P, Se, Br, K
40 percent of the 35 male guests wear glasses. Write the number of male guests who wear glasses as a fraction of the 56 guests. Give your answer in its simplest