nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

A small asteroid with a mass of 1200 kg moves near the Earth. At a particular instant the asteroid’s velocity is ⟨ 4.30 x 104, 4.40 x 104, 0 ⟩ m/s, and its posi
The Supreme Court writes briefs to explain its decisions. Question 6 options: True False
The volume of a cylindrical soap dispenser is modeled by the expression below.select the true statement.a. the expression (x + 1)2 represents the height of the
What is influenced by a sense of self? a)problem-solving ability b)treatment of others c)talent d)creativity
Explain the coding of a calculator.
If you have easy access to a computer, your job search efforts should be limited to the Internet. Please select the best answer from the choices provided T F
A unicellular, prokaryotic organism is discovered by scientists Are these characteristics enough to place it in a domain, or is more information needed? A.More
Which line is parallel to liner? A. line p B. line q C. line s D. line t
What are the two categories of solids?
Choose the answer below that best completes the sentence. __________ Congress initially declined Lafayette’s services, he was eager to help, so he volunteered t