Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

Wyatt 25.4 ounces of fruit juice. He Divides the juice equally into 4 glasses. How much juice is in each glass?

Respuesta :

mghtymikey8 mghtymikey8
  • 02-05-2017
You need to divide 25.4 and 4 and you'll get 6.35
Answer Link
Аноним Аноним
  • 09-12-2020

Answer:

6.35

Step-by-step explanation:

I just answered it and it's right

Answer Link

Otras preguntas

how is the graph of y=-6x^2+4 different from the graph of y=-6x^2 brainly
When factored completely the expression p^4-81 is equivalent to
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79
For the ishihara test, the patient is shown 14 color plates or pages and must correctly identify ________ to be considered to have color vision within normal li
What are some of the advantages of using fossil fuels? What are some of the disadvantages?
Immediately after World War II, which country exerted political and economic control over Poland, Hungary, and Romania?
PLEASE HELP WILL REWARD BRAINLIEST
Use what you have learned about macroeconomics to explain why the study of macroeconomics is important to daily life. What can people gain from understanding ho
Which one is it A. B. C. or D.
What was a “Hooverville”? A. a new vacuum-based cleaning technology B. a big-city neighborhood that was home to many writers C. an affluent area in which th