Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

What is the inverse of y = 2x^2 – 8?
Rob is a business analyst who argues that investing makes more profit when the inflation rate is high. He points to the high returns in the 1980s when inflation
If you begin to lose control of your credit card debt, you should do all of the following except: a. keep paying, even if you have to pay less than the minimum
What happens when light rays incident on a convex mirror run parallel to its principal axis?
what element has a half-life = to 64
Which of the following is not a form of energy? a. light b. pressure c. heat d. electricity
________stimulates the action of insulin, a hormone that transports glucose from the blood into the muscles. a. protein b. fat c. potassium d. sodium
Choose two answers. The Minoans were best-known for _____. pottery architecture slavery seafaring industry
What volume of a 0.100 M AgNO3 solution is required to completely react with the CaCl2 in 3.00 L of a 0.100 M CaCl2 solution? The balanced chemical equation is:
Which group is more susceptible to hormonal changes? a. toddlers b. teenagers c. men d. married women