barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

A broker's records must be available for inspection during business hours. who inspects the records?
write and equation for line A and line B
PLEASE HELP ME!!! Limestone or marble is extremely vulnerable to corrosion by acid deposition. a.True b.False
allies against the Pequot war
5. Studies indicate that married men on average earn more income than unmarried men of the same age and education level. Why must we be cautious in concluding t
What energy is needed to make evaporation happen
Peeta says that he doesn't want to lose himself once the games begin and that he wants to prove he's not just a "piece in their games." what does he mean by thi
What laws were established under the Tokugawa Shogunate?
Find the measure of ∠GHJ. Assume △DEF ≅ △GHJ
The dark, smooth surface areas of the moon are known as? A, highland. B, craters. C,Niles. D, maria