princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP URGENT!! :))))
help please solve [tex]\displaystyle \frac{6x^5+11x^4-11x-6}{(2x^2-3x+1)^2} \leq 0[/tex]
Compare the goals of the old women's movement of the 19th century with the goals of the new women's movement in the late 20th century. Use specific examples for
which is a true statement about the power of congress?a)congress may overrule the bill of rights.b)congress may pass any law necessary and proper to carry out i
5p2 + (2p – 4)(6 + 3p) + 9p
Identify twenty different types of food and discuss how they may be packaged differently for preservation or sale.
Carissa also has a sink that is shaped like a half sphere. The sink has a volume of 4000/ 3 * π in 3. One day, her sink clogged. She has to use one of the two C
completely Factor the expression -18 P - 9​
Find the missing number:
The rule for riding a camel at the circus can be modeled using the inequality w $ 175. Christopher weighs 165 pounds. Which is a true statement about this situa