warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

A 26-year-old client who abuses heroin states to the nurse, "i have been using more heroin lately. i told my provider about it and they said i need more and mor
I NEED HELP ASAP!!!!!!What are three important principles to follow when you do a close reading and write about it?
Most state constitutions reflect the influence of the what
Which regions on the periodic table can adopt positive and negative oxidation numbers?
Using symbols. There are 3 shelves. Each shelf has 21 books. How many books are there in all?
What objects make up the Earths solar system and where is Earths solar system in relation to the stars and galaxies that make up the universe?
A stock solution of na3c16h9n4o9s2 (tartrazine, or yellow no. 5) was prepared by placing 0.035- g in a 500 ml volumetric flask and diluting to 500 ml with disti
Solve the equation and find the value of the variable
What type of outline should you use to take notes in class? A.a modified outline B.a block outline C.a formal outline D.a summary
m=y2-y1/x2-x1 , solve for y1