Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

True or False ?7. When two spheres with equal masses collide centrally and elastically, the spheres exchange their kinetic energies. 8. In each impact, the mome
Identify which opinion, if any, satisfies the given angle condition on the right.Select Angle #1, Angle #2, both, or neither.
a=h(b+c) solve for c
Emmanuel added two integers Which condition will always give Emmanuel a negative solution when he adds two integers? Both integers have negative values Both int
Please help with all of them thank you very much
The profit P(x) obtained by manufacturing and selling x units of a certain product is given by P(x) = 60x - x2. Determine the number of units that must be produ
Please help!! I tried solving this, but it keeps saying I'm wrong. I'm genuinely confused on how to do this...
Determine the slope of any line perpendicular to the line illustrated in the graph
The state of matter that has an indefiniteshape, indefinite volume, and highcompressibility isA. solidB. liquidC. gas
Just need help with number 3. Please. Thankyou! Been stuck on this one for a while now.