jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Foreshadowing means A. putting secondary characters in the foreground of the story. B. hinting at things that will occur later. C. showing the readers the dark
OF what kind of organic compound are oils, waxes, and fats an example?
What is the area of a rectangle with vertices at (4, 3), (11, 3), (11, 9), and (4, 9)?
Tickets to a museum cost $17 each. For a field trip, the museum offers a $4 discount on each ticket. How much will tickets for 32 students cost?
A cliché is a _______ expression. A. worn-out B. foreign C. new D. wordy
Which values satisfy the inequality? |z| ≤ 5 Choose all answers that are correct A. z = –6 B. z = –5 C. z = –1 D. z = 8 oop
Identify the helping verb in the following sentence. I will work late tomorrow. A. Will B. Tomorrow C. Late D. Work
why would thailand's tropical rainforest be a good place to make a nature film ??
How is the value of 4 in 864 related to the value of 4 in 846?
The organ with the most acidic contents in the digestive system is the a. pancreas c. stomach b. mouth d. small intestine