parrisanaria2 parrisanaria2
  • 02-02-2024
  • Mathematics
contestada

A package of 24 water bottles is on sale for $6. How much does each water bottle cost?

Respuesta :

idouge7 idouge7
  • 02-02-2024

Answer:

find it out yourself

Step-by-step explanation:

]

Answer Link

Otras preguntas

what did george washington carver invent with peanuts?
Marijuana, or ______________________, is a plant whose leaves, buds, and flowers are usually smoked for their intoxicating effects.
Physical property is best measured using only balance a: mass b: density c:color d:volume
What is the slope???​
3(+2)=6 what is x???
a Restaurant that specializes in making pancakes makes 1 batch of pancakes using a ratio of 2cups of flour to 3 cups of milk. on a busy Saturday the restaurant
1/2n equals 21 what is n
please help 25 points
Nsnsbshshdhshshshshshshshshshs
did she do it? change this sentence into passive​