njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

what element is used in making thermometers
Define propaganda. A. spreading rumors to influence people's beliefs B. propagating the truth C. reporting only one side of an issue D. accusing the government
Fungi exhibit certain characteristics. One of these characteristics is that they
The Netherlands was the first nation built on _____. socialism capitalism communism democracy
Which product of cellular respiration is used by the human body for energy? (A)oxygen (B)ATP (C)sunlight (D)CO2
how do you solve (3.2×(6.1×6.3)) -2.8 with PEMDAS
The acronym CPR stands for __________. a. cardiopalpatory resuscitation b. cardiopreparatory rescue c. cardiopulmonary resuscitation d. chest pressure and re
The length of a rectangle is twice its width. The perimeter is 48 inches. Find the dimensions of the rectangle.
In writing, _____ are the bridges that connect ideas within and between paragraphs. transitions thesis statements outlines quotations
Environments for infants need to provide many opportunities for A. sensory exploration. B. watching other babies. C. playing with each other. D. climbing.