lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Eric has worked full-time for a large manufacturing company for over three years. Eric and his wife have recently adopted a baby, and Eric wants to take time of
Kim was walking down a rocky path.For 4 minutes, the elevation dropped steadily.All together it dropped 8 feet. What was the change in elevation per minute for
Lashonda is going to rent a truck for one day. There are two companies she can choose from, and they have the following prices. Company A has no initial fee but
A flat sheet of ice has a thickness of 2.12 cm. It is on top of a flat sheet of fused quartz that has a thickness of 1.24 cm. Light strikes the ice perpendicula
12. What is the effect when the sample size is increased? a) Confidence interval decreases, error decreases b) Confidence interval decreases, error increases c)
My facial hair is soft on one side and, rough on the the other, why?
Philosophy of booker t Washington
The line x-y=5 passes through
What is f(1)+f(4)=? Help please.
Assume Simple Co. had credit sales of $247,000 and cost of goods sold of $147,000 for the period. Simple uses the percentage of credit sales method and estimate